• şirintepe halı yıkama

  Posted on Mart 7, 2019 by in Ankara halı yıkama Mamak

  ŞARK HEREKE & 365 GÜN HALI YIKAMA
  Halı yıkama hizmetimizden sonra
  doğabilecek müşteri memnuniyetsizliğinde
  “Koşulsuz 2. Yıkama Garantisi” sunuyoruz.

  NEDEN HALIMI YIKATMALIYIM?
  Halılar insanların kullandığı her eşya gibi kirlenmekte bu nedenle de halı yıkama çok önemlidir. Yalnız kir değil halı diplerinde toplum olarak bilmediğimiz canlılar yaşamaktadır. Bu canlılar gözle görülemeyecek kadar küçüktürler bu canlılara halı akarı denilmektedir. Halı akarları insan derisi ile beslenirler. Sağlıklı bir, insan günde 3 gr. deri dökmektedir. Bir gram deriden 100 binlerce halı akarı beslenmektedir. Bir halıda milyonlarca akar bulunmaktadır. Akarların yanı sıra toz toprak kir vs. bu mikroorganizmalar insan sağlığını olumsuz etkilemekte. Astım, bronşit, üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebebiyet vermektedir. İşte bu sebepten halıların uzman ekipler tarafından titizlikle hijyenik ortamda yıkanması gerekmektedir. Siz ve sevdikleriniz için halı yıkamada ŞARK HEREKE VE 365 GÜN halı yıkamayı seçebilirsiniz. Halı yıkama fabrikamızı arıyarak halılarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız mevsim ayrımı yapmadan en hijyen şekilde halılarınızı temizlemektedir.

  Profesyonel Halı Yıkama İşlemi
  Profesyonel den kasıt bu işi meslek edinmiş ve bu konuda tecrübe sahibi ve bu iş için ekiple hizmet veren demek. Takdir edersiniz ki evde halı ya yılda bir iyimser bir tahminle yılda iki defa yıkanır. Fakat profesyonel firmalar hergün halı yıkamak durumunda hergün hizmet götürmek durumunda. Onun için tecrübe faktörü göz önünde bulundurulunca profesyonel bir firmanın tecrübesi kıyaslanamaz ölçüdedir.

  Otomatik halı yıkama makinesi ile halı yıkama : otomatik halı yıkama makinesi kullanan firmalar halıları ayırım yaptıktan sonra makine halılarını kimyasallı bir havuzda bekletmeye alırlar. Daha sonra havuzlardan çıkarılan halılar sıralı bir şekilde yıkama işlemine alınırlar. Otomatik makinelerde bir taraftan makineye verilen halı diğer taraftan yıkanmış ve durulanmış bir şekilde çıkar. Daha sonra rulo şekline getirilen halı sıkma makinesine sokulur. Sıkma makinesinde sıkılan halılar daha sonra sundurmalara asılarak kurumaya bırakılır.
  Sundurmadan indirilen halılar masalara leke ve hav kontrolü için alınırlar. Masada leke ve hav kontrolü yapılır.
  Leke ve hav kontrolü yapılan halı poşetlenerek sevkiyat için hazırlanır. Sevkiyat teslim tarihlerine ve adres güzergahlarına göre bir sıraya konur ve araçlar o sıra doğrultusunda yüklenir. Sevkiyata çıkan personel verilen listeyi verilen sıraya göre dağıtır.
  Kısaca profesyonel halı yıkama hizmeti böyle verilir…

ankara halı yıkama