• aşık veysel halı yıkama

  Posted on Mayıs 26, 2014 by in Ankara halı yıkama Mamak

  Halı yıkamada uzmanlaşmış ekibimiz ile Makine, El dokuma, Çin, İpek halılarınız ve Kilimleriniz evinizden ücretsiz servisimiz ile alınarak fabrikamızda memnuniyet garantisi altında yıkanmaktadır. Tecrübemiz ve hizmet politikamız doğrultusunda en iyi ve en kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktayız.
  AKSARAY Halı Yıkama halılarınızın maddi ve manevi değerlerine firma olarak öncelikle saygı duymaktadır. Bununla beraber en kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. Hizmetimiz, halılarınızın cinsine göre sınıflandırılmaktadır. Bunun nedeni ise, her halının cinsine göre farklı yıkama metodu, farklı ilaçlama ve farklı uygulamaya tabii tutulmasıdır. Her cins halının kendine has bir özelliği bulunmaktadır ve bu özelliğini, değerini yitirmemesi amacıyla her halı en ince ayrıntısına kadar incelenir ve yıkama işlemine alınır. Makine, Shaggy, Isparta, Bünyan, Hereke, Ladik, İran, Afgan, Yörük, Hint, Nepal, Çin, İpek, Antika halılarınız ve Kilimleriniz mikroplardan, kirden ve lekelerden arındırılarak, aldığınız ilk günkü yeniliğe ve parlaklığa kavuşturulur.
  Halılarınız evinizden ücretsiz servisimiz ile alınırken kaç adet halı alındığına dair, personelimiz imzalı müşteri fişi takdim edilir. Daha sonra halılarınız teker teker numaralandırılır, etiketlendirilir ve her halı cinsine göre kayıt altına alınır. Fabrikamıza ulaşan halılarınız kirli halı bölmesine alınarak yıkama aşamasına başlanır. Halı yıkamanın temel aşamaları toz alma, yıkama, durulama, sıkma, kurutma, kalite kontrol ve paketlemedir. Bu aşamalar halının cinsine göre ufak farklılıklar gösterebilir. Bu aşamaları inceleyecek olursak;
  Toz Alma
  Halılarınızın üzerinde biriken toz, kum, kir ve yabancı maddeler yıkama öncesinde toz dolabına atılarak arındırılır. Bu işlem yıkama öncesinde yapılması çok önemlidir çünkü halı üzerinden arındırılmayan yabancı maddeler halılarınız ıslatıldığında çamurlaşır ve halının dibine çöker. Bu yıkama işlemini zorlaştırır ve halılarınızın sadece yüzeysel olarak temizlenmesine neden olur. Yıkama ve Durulama
  Halılarınız toz dolabında çırpıldıktan sonra yıkama işlemine alınır. Halılarınızın bol suyla ıslatılır bir süre yumuşaması için bekletilir ve yıkamaya hazır hale gelir daha sonra gelberi yöntemi ile üzerindeki kirli sudan arındırılır ve halılarınız için özel temin edilen halı şampuanı uygulanarak arkalı önlü halı fırçalama makineleri ile fırçalanır. Bol su tutularak fırçalama işlemine devam edilir ve halılarınızın durulanması sağlanır. Halılarınız bu aşamadan sonra şampuandan ve kirden arındırılmış hale gelir. Daha sonra tekrar gelberi işlemi uygulanarak halılarınız tamamen steril hale getirilir.
  Not: Bu işlemlerin uygulama süresi, biçimi ve tekrarı halıların durumuna, cinsine göre farklılıklar göstermektedir.
  Santrifüj(Sıkma) ve Kurutma
  Halılarınızın yıkama işlemi tamamlandıktan hemen sonra santrifüj (sıkma) makinelerinde suyu sıkılır ve daha sonra kurutma bölümüne alınır. Yazın açık kurutmamızda halılarınızda iz bırakmayacak şekilde tasarlanmış ahşap sehpalara asılarak kurutulur , kışın ise ısıtıcılarla sıcak hava sistemi kullanılan kapalı kurutmamız sayesinde halılarınız tam kuru olarak teslim edilir.
  Kalite Kontrol ve Paketleme
  Halılarınız tam anlamıyla kuruduktan sonra askılardan toparlanır ve teker teker serilerek kalite kontrol uzmanlarımız tarafından halıların son kontrolleri yapılır. Çıkmayan lekeler, gözden kaçan durumlar olursa halılar tekrar yıkanmak üzere yıkama bölümümüze alınır. Kalite kontrolden geçen halılar sarılır, paketlenir, numaralarına göre bölümlerine ayrılır ve sizlere teslim edilmeye hazır hale gelir.
  Profesyonellik;
  Halı yıkama işlemi profesyonellik gerektiren bir iştir.
  Halı yıkama;
  Altyapısı, bilgisi ve tecrübesi olmayan kurumların veya şirketlerin yapabileceği bir iş değildir. Biz AKSARAY Halı Yıkama olarak 1960 yılından beri altyapımızı, bilgimizi ve tecrübemizi geliştirerek, siz değerli müşterilerimizin de tavsiyeleri ve önerileri doğrultusunda, uzman kadromuzla garantili şekilde halı yıkama hizmetini sizlere sunmaktayız. 1960 yılından bu yana, sizlerin memnuniyetinizi ön planda tutmak ve halılarınızı ilk günkü temizliğiyle size teslim etmeyi temel prensibimiz olarak benimsemiş bulunmaktayız.
  Profesyonel bir halı yıkama hizmeti için 1960 yılından beri siz değerli müşterilerine hizmet veren AKSARAY Halı Yıkamaya ulaşmak için 312 564 09 29 nolu telefon numaramızdan bize ulaşın ücretsiz servisimiz ile halılarınızı evinizden alalım ve ilk günki temizliğine kavuşturarak size geri teslim edelim.

ankara halı yıkama